Pavlína Jíšová
Nejbližší koncerty:
25.01. 19:00 Nové Dvory /Kutná Hora/
st 20.02. 20:00 Kladno
so 09.03. 14:00 České Budějovice
st 10.04. 19:30 Třeboň
26.04. 20:30 Praha

Písničkové rozhovory

 

Hudební pořad "Písničkové rozhovory" se zaměřuje nejen na folk, country a příbuzné žánry. Mohou zaznít i písně, které by se na vlnách Českého rozhlasu České Budějovice v běžném vysílání neobjevily.

Vedle Pavlíny Jíšové usedá do moderátorského křesla představitelka mladé písničkářské generace Adéla Jonášová. Pořad je koncipován jako rozhovor matky s dcerou o písních všeho druhu a rozmanitých názorech dvou generací na hudbu jako takovou. Součástí jsou občasné rozhovory s hudebními osobnostmi na aktuální i žánrová témata. 

Obě ženy tvoří pořad společně a obě pochází z Českých Budějovic. Pavlína Jíšová využívá v pořadu své původní profese učitelky českého jazyka a hudební výchovy, není pouze moderátorkou, ale především aktivní písničkářkou (www.jisova.cz). Adéla Jonášová absolvovala učitelství psychologie pro střední školy, na hudebním poli debutovala autorskými písněmi, které vydala na albu s názvem "Teď a tady". 

Pořad je určen posluchačům všech věkových kategorií a každému, kdo má rád nejen melodické písně, ale i trefné texty, které se týkají nitra každé bytosti i života kolem nás. Vybrané písničky mohou vést k diskuzi a ke konfrontaci mezi poezií a tvrdou životní realitou. 

Témata mohou odrážet roční období nebo aktuálního dění ve světě hudby. Pořad je zaměřen především na českou píseň, přičemž na generaci umělců nezáleží. Výjimečně se mohou objevit i tituly zahraniční produkce. Pořad podporuje také mladé začínající autory, kteří si zaslouží pozornost a v jiných médiích nemají prostor..  

Připravují: Pavlína Jíšová a Adéla Jonášová 

Historie pořadu:
Pořad volně navazuje na Folkovou jíšku Pavlíny Jíšové. Vysílá se od září roku 2015. 

Pavlína Jíšová a Bababand      e-mail: pavlina@jisova.cz