Jihočeská zpěvačka Pavlína Jíšová vystupuje ráda všude, kam přijdou posluchači, kteří vědí, na co přišli. A moravské publikum prý většinou ví.
 
Jihočeská rodačka Pavlína Jíšová, která vystoupila ve Valašském šenku pozlovického hotelu Ogar, je právem považována za první dámu tuzemské country music. Zatímco v minulosti prošla zpěvačka několika skupinami, v poslední době ji doprovází kapela CS Band, která s ní natočila i její prozatím poslední řadové album nazvané V proutěném křesle. I na tuto desku si napsala drtivou většinu písniček sama.
 
Pozlovice - Nejen novinky, ale i prověřené písně nabídla zpěvačka ve středu 10. prosince ve Valašském šenku pozlovického hotelu Ogar. Bylo to v pořadí už její třetí hraní v tomto prostoru. Její koncert v Pozlovicích se uskutečnil v rámci šňůry, na které se snaží představit nejnovější desku a novou kapelu. A s jakým repertoárem se představila ve Valašském šenku v Pozlovicích? Především s vlastními autorskými písničkami, které již jsou natočeny na starších albech anebo na deskách různých sdružení, se kterými zpěvačka dříve zpívala. Samozřejmě zazněly i písně, na kterých se nepodílela autorsky a písně staršího data, které posluchači vyžadují, protože je už znají a mohou si je zazpívat. V Pozlovicích zpěvačka vystoupila se skupinou CS Band, se kterou natočila poslední album.
 
Jak jste s odstupem času spokojená s vaším albem V proutěném křesle a co na desku říká nejbližší okolí?
Přiznávám, že na album jsou dobré ohlasy a já sama jsem s ním taky spokojená. Tato spokojenost se však projevuje především ve studiu, když album vzniká. Je to tvůrčí spokojenost. Když album vyjde, tak já už ho hodnotit nemohu, toto již přísluší posluchačům a kritikům. Myslím, že jsme albu odevzdali - v dané době a daném prostoru - maximum svých schopností.
 
Jestlipak máte spočítáno, kolikátá je to deska v pořadí?
Pokud dobře počítám, je toto album mou pátou sólovou profilovkou. Pokud bude čtenáře zajímat, co všechno jsem již natočila, stačí, když si otevřou na internetu mé webové stránky www.jisova.cz., heslo diskografie. Ač to tak nevypadá, máte za sebou řadu prozpívaných let. S kolika kapelami jste zpívala? Snad bych mohla vyjmenovat jen ty z oblasti folku a country - Sem Tam, Žalman a spol., Minnesengři, Weekend, ... a basta, Nezmaři... Tato spolupráce nebyla postupná, ale různě se prolínala.
 
Jak často koncertujete?
Maximálně desetkrát za měsíc.
 
Vystupujete ráda na Moravě? Je moravské publikum něčím specifické?
Moravské publikum pije raději víno než pivo. Vystupuji ráda všude, kam přijdou posluchači, kteří vědí, na co přišli, a to moravské publikum většinou ví.
 
Na vašich deskách jsem si všiml, že si píšete většinu repertoáru. Co funguje jako vaše největší inspirace?
O tom nepřemýšlím, napadne mě kousek melodie a slova se sama řadí pod tóny, tak aby to bylo zpěvné a frázovalo to. A pak, musím věřit tomu, co ke mně přichází. Protože jen tehdy mohou lidé uvěřit mému zpěvu. Alespoň bych si to tak přála. Aby z koncertu odcházeli obohaceni o skutečnost, že jejich pocity jsou mými a naopak.